Οι νέοι Αντιδήμαρχοι του Δήμου Τριφυλίας. Ουδεμία …έκπληξη.

Αποτέλεσμα εικόνας για Δήμου Τριφυλίας. 2017

Λαμβάνοντας υπόψη την εκπροσώπηση των Δημ. Ενοτήτων καθώς και  την ισχύουσα νομοθεσία ορίζονται,  με θητεία από 16/03/2017  και μέχρι τέλους της θητείας της Δημοτικής Αρχής, οι Αντιδήμαρχοι Τριφυλίας :

  • Δ.Ε. Αετού & με καθ’ ύλην αρμοδιότητες Διοικητικών Θεμάτων, Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού & Νεολαίας ο Δημ. Σύμβουλος κ. Ιωάννης Μερκούρης.
  • Δ.Ε. Αυλώνος & με καθ’ ύλην αρμοδιότητες Πολιτικής Προστασίας ο Δημ. Σύμβουλος κ. Γεώργιος Τσακανίκας.
  • Δ.Ε. Γαργαλιάνων & με καθ’ ύλην αρμοδιότητες Τεχνικών Έργων ο Δημοτικός Σύμβουλος κ. Ιωάννης Κατσούλας.
  • Δ.Ε. Κυπαρισσίας & με καθ’ ύλην αρμοδιότητες Καθαριότητας, Περιβάλλοντος και Τουριστικής Ανάπτυξης ο Δημ. Σύμβουλος κ. Παναγιώτης Τσίγγανος.
  • Δ.Ε. Φιλιατρών ο Δημοτικός Σύμβουλος κ. Αναστ. Πούλος.

Αντιδήμαρχος Οικονομικών Υπηρεσιών έχει ορισθεί ήδη με την υπ’ αριθμ. 120/2017 Απόφαση Δημάρχου η κ. Γιαννούλα Κωνσταντέλου.

Οι κ.κ. Αντιδήμαρχοι Τεχνικών Έργων Ι. Κατσούλας & Οικονομικών Γ. Κωνσταντέλου θα προεδρεύουν της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής και της Οικονομικής Επιτροπής αντίστοιχα.

Ορίζονται Εντεταλμένοι Σύμβουλοι Τριφυλίας :

  • Δ.Ε. Τριπύλης ο Δημ. Σύμβουλος κ. Τσαλαμανδρής Θεόδωρος.
  • με καθ’ ύλην αρμοδιότητες Πολεοδομίας & Εμπορίου ο Δημ. Σύμβουλος κ. Σπυρίδων Χρονόπουλος.
  • με καθ’ ύλην αρμοδιότητες Υγείας & Πρόνοιας ο Δημ. Σύμβουλος κ. Δημήτριος Σαρμαντζής.

Αναλυτικά οι αρμοδιότητες θα περιγραφούν στη σχετική Απόφαση του Δημάρχου Τριφυλίας.

Στυλιανού Φωτεινή

Υπ/νη Δημ. Σχέσεων & Επικοινωνίας

Δήμου Τριφυλίας

τηλ. επικοινωνίας 2761360033/6948258958

Advertisements

2 thoughts on “Οι νέοι Αντιδήμαρχοι του Δήμου Τριφυλίας. Ουδεμία …έκπληξη.”

  1. ΣΧΟΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΥΣ

    Ώδυνεν όρος έτεκεν μύν. Μία από τα ίδια. Ανασχηματισμός μικρής και περιορισμένης κλίμακας με γερασμένα στελέχη.
    Ούτε σαρωτικός, ούτε δομικός ο ανασχηματισμός που θα άλλαζε τα πάντα. Τρίχες κατσαρές, κατά το κοινώς λεγόμενο.

    Ο μελισσοκόμος

  2. Ριζικός Ανασχηματισμός με ισόβιους αντιδημάρχους γίνεται;

    Δια του λόγου το αληθές:

    • Παναγιώτης Τσίγγανος, αντιδήμαρχος από 1.1.2011 έως 30.4.2019, ήτοι 9 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ!

    • Ιωάννης Μερκούρης, αντιδήμαρχος από 1.1.2011 έως 31.12.2012 (2 χρόνια) και από 1.9.2014 έως 30.4.2019 (5 χρόνια), ήτοι 7 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ!

    • Ιωάννης Καλκαβούρας, πρόεδρος Δ.Σ, από 1.1.2011 έως 31.12.2012 (2 χρόνια) και από 1.9.2014 έως 30.4.2019 (5 χρόνια), ήτοι 7 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ!

    • Παναγιώτης Γυφτάκης, πρόεδρος ΔΕΥΑΤ, από 1.1.2009 έως 30.4.2019, ήτοι 11 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ!

    Να χαιρόμαστε τους ισόβιους άρχοντες!
    Είσαι σε πολύ καλή πορεία Δήμαρχε, πάτε κατευθείαν για φούντο!

    εκτροφέας σαλιγκαριών

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Google+

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google+. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Σύνδεση με %s