ΣΤΟ 84΄ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΝΙΚΗ Ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΟΠΑΝΑΚΙΟΥ ΣΤΟΥΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΟΥΣ.

Προηγήθηκε στο 44′  με τον Ντάνο και ισοφαρίστηκε στο 85′ από τον Μάγκο. Ο Διαγόρας βρίσκεται 1 βαθμό πίσω από τον πρωτοπόρο ΑΕ Μάνης, αλλά με ένα αγώνα λιγότερο).

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι της Α.Ε. Γαργαλιάνων με τον Διαγόρα Κοπανακίου στους Γαργαλιάνους για την 9η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ Τοπικής κατηγορίας. (Ρεπορτάζ από το Γαργαλιάνοι online)01

Η ομάδα του Θοδωρή Ντουγέρογλου πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 45′ με το γκολ του Ντάνου, όταν σε μια ανύποπτη φάση ο παίκτης του Διαγόρα εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας της Ένωσης και από το ύψος του πέναλτι άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Διαγόρα. Το πρώτο ημίχρονο γενικότερα ήταν πολύ φτωχό σε φάσεις και θέαμα, με τη μόνη αξιοσημείωτη φάση να είναι το γκολ των φιλοξενούμενων.

Στο δεύτερο ημίχρονο και οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά ενώ όσο περνούσε η ώρα η Ένωση πίεζε για την ισοφάριση, κάτι που το κατάφερε στο 80’ όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Δεσποτόπουλου πήρα αρχικά την κεφαλιά ο Μπαχούμας και με δεύτερη κεφαλιά ο Μάγκος έκανε το 1-1. Η ομάδα της Ένωσης προσπάθησε για να παρει τη νίκη, όμως το τελικο σφύριγμα του κ. Πλακογιάννη βρήκε τις δύο ομάδες με το σκορ να είναι 1-1.

Διαιτητικό τρίο: Δ. Πλακογιάννης, Ι. Μαντάς, Χ. Τσοπανάκης

Α.Ε. Γαργαλιάνων: Ντουγέρογλου, Τζωρτζίνης, Πανταζής, Μπαχούμας, Τάρλεφ, Μάγκος, Γκιώνης, Τηλεμάχου, Καμινάρης (45′ Μπακάκης), Μπολούν, Δημητρόπουλος (70′ Δεσποτόπουλος).

Διαγόρας Κοπανακίου: Σταυρόπουλος, Μαδούρος (51΄ Ντότσα), Κοσμάς, Νικολακόπουλος, Θεοχαράκης, Καμπούκος (46΄Διαμαντόπουλος), Σταμαγιαννόπουλος, Γκότσης, Ντάνος, Νικολλί, Γεωργακόπουλος.